Москва виявилася другою в Європі за вартістю оренди офісів
Недвижимость, строительство, ремонт: шкатулка советов и рекомендаций

Москва виявилася другою в Європі за вартістю оренди офісів

13.03 12:43

Офісна нерухомість у МосквіЗа станом на початок весни 2013 роки Москва займає друге місце в Європі за вартістю оренди офісних приміщень класів А і В. Об цьому мовиться в дослідженні міжнародної консалтингової компанії Knight Frank.

Як відзначають аналітики, в даний час в російській столиці середня ставка оренди складає 909 євро за квадратний метр в рік. Першу строчку рейтингу зберіг за собою лондонський район Вест-Енд, де ставка оцінюється в 1250 євро за "квадрат". На третій позиції з показником у 820 євро на рік розташовується Женева п'ятірку лідерів також потрапили Париж (800 євро за квадратний метр) і Цюріх (650 євро).

Згідно огляду, в цілому ставки оренди і прибутковість преміальних офісів на більшості європейських ринків залишаються стабільними.

Читайте також:

За даними експертів, в 2012 році в Москві ввели в експлуатацію не більше 550 тисяч квадратних метрів офісів класу А і В. Цей показник є найнижчим з 2003 року. За рахунок невисокого введення частка вакантних площ в класі А минулого року не змінилася і склала 12,6 відсотка, а в класі В скоротилася на 2,7 процентного пункту до 14,5 відсотка. Об'єм поглинання площ склав близько мільйона квадратних метрів, що на 3 відсотки перевищує показник за 2011 рік.

Фахівці компанії Jones Lang LaSalle раніше прогнозували, що дефіцит офісних приміщень в центрі столиці може привести до зростання орендних ставок в преміальному сегменті в межах 3 відсотків.