logo Недвижимость, строительство, ремонт:
шкатулка советов и рекомендаций
  • Большая квартирная афера Из-за махинаций ликвидированной фирмы "Укрконверс" и городской власти безквартирные военные не смогут получить жилье...
  • Начало махинаций Все началось с того, что Национальный координационный центр адаптации военнослужащих, освобожденных в запас или в отставку ...
  • Продавцы воздуха В легальных соглашениях отмечено, что стопроцентное жилье для военных должно финансироваться за счет государства...
  • Договор с привидением Обычно, из опыта можем сказать, что ни одно незаконное строительство еще никогда не было прекращено, поэтому и эти три многоквартирных дома...
  • Цены на жилье до конца года вырастут еще на 30 процентов Если же вы намереваетесь покупать квартиру не из вторичной, грубо говоря - б/у-недвижимости, а новое жилье, где не нужно будет...
  • Кредитование на рынке недвижимости Если вы избрали вариант купли квартиры через банк, то вам нужно набраться терпения, поскольку количество нужных банку от вас бумажек...
По сайту :
Житло не для всіх


Автор:Дмитро ДАНИЛОВ, опубліковано: 16/03/2013

Іпотека Минулий рік став рекордним як для іпотечного ринку Росії в цілому, так і для столичного регіону зокрема. На зростанні обсягів кредитування не позначилося навіть підвищення ставок, на яке наприкінці літа - початку осені пішла низка найбільших банків. Прогнози стосвно 2013 року поки також позитивні, проте аналітики не виключають, що ставки можуть досягти критичної межі, при якій попит різко піде вниз.

Tvixbox.com дізнавався в учасників ринку, хто в даний час бере іпотечні позики і на покупку яких квартир йдуть ці засоби. Як з'ясувалося, навіть в столичному регіоні дозволити собі іпотеку може лише невеликий прошарок людей, і завдання із збільшення до 50 відсотків частки громадян країни, здатних придбати житло за рахунок власних або позикових коштів, зараз виглядає важкоздійснюваним.

Рекордна статистика

Про те, що 2012 рік буде украй вдалим для ринку іпотеки, експерти заявляли вже на самому його початку. У результаті виправдалися найоптимістичніші прогнози: за інформацією Центробанку, за 12 місяців в країні було видано рублевих кредитів на 1,014 трильйонів рублів, що є максимальним результатом за всю історію спостережень і перевищує показник за 2011 рік на 45,5 відсотка. Обсяг видачі іпотеки в доларах і євро впав на чверть до 14,6 мільярдів рублів, проте частка валютних позик на ринку в даний час практично нульова.

Кількість виданих кредитів, за оцінками Агентства з іпотечного житлового кредитування, також зросла на 40-50 відсотків (за 11 місяців кредити узяли 611,5 тисячі осіб, даних за грудень наразі немає). Як можна з'ясувати на сайті АІЖК, за станом на листопад 2012 року середній розмір кредиту склав 1,479 мільйонів рублів, а середньозважений термін кредитування - близько 15 років.

Зростанню обсягів видачі не перешкодило навіть планомірне підвищення ставок, що почалося наприкінці літа - початку осені з найбільших гравців ринку - Ощадбанку і "ВТБ24". За даними ЦБ, середньозважена ставка за рублевими кредитами за рік зросла в Росії на 0,4 відсоткового пункта і склала 12,3 відсотка (у валюті - на 0,1 відсоткового пункта до 9,8 відсотка). Більшість аналітиків сходяться в тому, що наразі зростання ставок не критичне, а очікування подальшого підвищення лише підштовхує громадян не відкладати вирішення житлового питання потім. Разом з тим, якщо ставки зростуть ще на 1,5-3 відсотки, це може призвести до різкого падіння платоспроможного попиту.

Читайте також:

У столиці і Підмосков'ї ринок іпотеки теж розвивався бурхливими темпами. Як повідомляли в Росреєстрі, кількість іпотечних операцій в Москві за підсумками минулого року досягло майже 32 тисяч (+29 відсотків щодо 2011 року). Таким чином, з використанням іпотеки здійснювалася практично третина угод з покупки житла (всього їх зафіксовано 96,7 тисячі). Кількість іпотечних кредитів, зареєстрованих в Московській області, зросла на 36 відсотків і склала 153,88 тисячі договорів.

Деякі рієлтори говорять про ще більше зростання ринку: у компанії Est-a-Tet повідомляли, що кількість виданих кредитів у Москві і області збільшилося на 52 і 51 відсоток відповідно. Середня ставка в столичному регіоні зросла з 12,5 до 14,5 відсотка річних, але, як підкреслюють фахівці, поки що громадяни вважають, що квадратний метр в новобудовах дорожчає швидшими темпами і витрати на іпотеку окупляться. Ставкою, при якій обсяг іпотечних угод почне знижуватися, експерти називають 16 відсотків.

За словами виконавчого директора компанії "МІЕЬ-Мережа офісів нерухомості" Олексія Шленова, кількість угод з іпотеки неухильно збільшувалося впродовж всього періоду посткризи. Якщо в 2009 році це було 7-8 відсотків від загального числа операцій, то за підсумками 2012 року - близько 30 відсотків.

Як відзначає гендиректор компанії "МИЭЛЬ-новобудови" Софья Лебедева, в порівнянні з 2011 роком число операцій із залученням іпотеки виросло в середньому на 15 відсотків і зараз на них доводиться 30-35 відсотків всіх продажів. Експерт не чекає зниження темпів зростання іпотечного кредитування в 2013 році, оскільки ціни на житлі ростуть і накопичити повну вартість квартири стає все важчим. Таким чином, іпотека залишається для багатьох практично єдиним способом купити житло. Як прогнозувала керівник аналітичного центру агентства Анна Любімцева, у 2013 році обсяг видачі іпотечних кредитів в Росії може зрости на 20 відсотків до 1,2 трильйонів рублів.

Продовження: Портрет іпотечного позичальника

 
 
Дела строительные...
 
Конфликт вокруг жилья...

Новини нерухомості


» За маєток режисера "Розвіяних вітром" попросили 29,5 мільйонів доларів
» Названі типові сфери діяльності іпотечних позичальників Москви
» На Хорошевському шосе побудують торговий центр за 360 мільйонів доларів
» У Петербурзі подешевшало житло, що будується, і подорожчало здане
» Держдума пообіцяла негайно продовжити безкоштовну приватизацію житла


Статьи


» Малоэтажное строительство определено как приоритетное в регионах России
» Кредит под залог недвижимости: надежно, удобно, выгодно
» Кредит под залог недвижимости – самый доступный способ разрешить финансовые проблемы


Дача: строительство и обустройство


» Крыша дачного домика
» Пластиковые окна в дачном доме


Пластиковые окна: выбор, монтаж, уход и ремонт


» Лучший выбор окна. Оконный профиль
» Выбираем окно, ориентируясь на производителя
» Стеклопакет пластикового окна
» Качественный монтаж окон – залог успеха
» Герметизация швов, монтаж откосов, отливов и подоконников при установке окон ПВХ
» Эксплуатационные преимущества ПВХ окон
» Долговечность окон ПВХ
» Уход за пластиковыми окнами
» Ремонт окон как альтернатива их замене на новые


Строительство бани: рекомендации и советы


» Фундаменты для бани
» Как построить баню?
» Материалы для бань
» Финская баня: что скрывается за этим словосочетанием
» Современные технологии строительства бань
» Печи для бань
» Изоляция бань
» Электрокаменки для бань
» Как самому построить баню
» Строительство русской бани
» Чем лучше покрыть крышу бани
Архив


» Недвижимость, строительство, ремонт: шкатулка советов и рекомендаций
 
 
Недвижимость, строительство, ремонт: шкатулка советов и рекомендаций
http://tvixbox.com