-
Большая квартирная афера
Из-за махинаций ликвидированной фирмы "Укрконверс" и городской власти безквартирные военные не смогут получить жилье...
-
Начало махинаций
Все началось с того, что Национальный координационный центр адаптации военнослужащих, освобожденных в запас или в отставку ...
-
Продавцы воздуха
В легальных соглашениях отмечено, что стопроцентное жилье для военных должно финансироваться за счет государства...
-
Договор с привидением
Обычно, из опыта можем сказать, что ни одно незаконное строительство еще никогда не было прекращено, поэтому и эти три многоквартирных дома...
-
Цены на жилье до конца года вырастут еще на 30 процентов
Если же вы намереваетесь покупать квартиру не из вторичной, грубо говоря - б/у-недвижимости, а новое жилье, где не нужно будет...
-
Кредитование на рынке недвижимости
Если вы избрали вариант купли квартиры через банк, то вам нужно набраться терпения, поскольку количество нужных банку от вас бумажек...
Геть з двору
Автор:Микола МАЛІКОВ, опубліковано: 16/03/2013
Протистояння між компанією "Главстрой-СПб" Олега Дерипаски і урядом Санкт-Петербурга, що розгорнулося після зміни керівництва Смольного, продовжує набирати обертів. Сторонам так і не вдалося дійти угоди щодо проекту реконструкції Апраксіного двору, і у результаті міський комітет з інвестицій відмовився продовжувати договір на проведення робіт в історичному торговому кварталі.
Раніше бізнесмен зіткнувся зі складнощами по інших своїх великих проектах у північній столиці Росії: житловому району "Юнтолово", багатофункціональному комплексу "Панорама 360°", стадіону на Крестовському острові. Завдяки особистому втручанню Дерипаски поки що їх вдалося відстояти, але гарантій того, що вони не повторять долю Апрашки, нема.
Без права на компенсацію
Апраксін двір почав формуватися як торговий квартал у середині XVIII століття з двох частин — Щукіного двору (землі купця Івана Щукіина) і власне Апраксіного двору (землі графа Федора Апраксіна). У 1830-х роках торгові ряди були об'єднані в єдиний комплекс, за яким остаточно закріпилася сучасна назва. За всю історію ринок пережив декілька великих пожеж, проте незмінно відновлював свою торгову функцію. В даний час двір займає близько 14 гектарів, обмежених вулицями Садової і Ломоносова, набережною Фонтанки і Апраксіним провулком. На території, що знаходиться у межах об'єднаної охоронної зони пам'ятників історії і культури, розташовано понад 65 будівель сукупною площею 172 тисячі квадратних метрів.
Рішення про необхідність реновації Апраксіного двору адміністрація Петербурга прийняла у середині 2000-х років. У 2007 році був оголошений конкурс на проведення реконструкції, переможцем якого стала компанія "Главстрой-СПб". Підготовлений нею проект вартістю близько 40 мільярдів рублів передбачав створення сучасного суспільно-ділового комплексу площею 347 тисяч "квадратів". Зокрема, до його складу повинні були увійти бізнес-центри, елітне житло, торгові площі, декілька готелів, культурна зона і підземний паркінг.
Читайте також: Першою заковикою стала необхідність врегулювати майнові суперечки з орендарями і власниками приміщень ринку. На вулиці Руставелі для підприємців був побудований ринок "Цивільний", проте велика частина торговців переїздити туди відмовилася. Бізнесменам, що залишилися, "Главстрой-СПб" запропонував або стати співінвесторами всього проекту, або реконстуювати власні будівлі за частку в об'єкті, або викупити приміщення. Процес переділу ринку супроводжувався численними судовими розглядами, проте у результаті значна частина корпусів перейшла до структур Дерипаски.
Отримавши нарешті нерухомість, "Главстрой" мав намір почати будівництво, але, як з'ясувалося в ході історико-культурної експертизи, зносити історичні корпуси виявилося не можна. Проект кілька разів піддавався коректуванню, проте повністю відмовитися від демонтажу пам'ятників не вдалося, оскільки у такому разі будівництво втрачало інвестиційну привабливість для "Главстрою". Після відходу із Смольного Валентини Матвієнко позиція міської влади значно посилилася: у травні 2012 року новий губернатор Георгій Полтавченко заявив, що виступає проти зносу Апраксіного двору і його перетворення в торговий комплекс. Все частіше почали звучати розмови про те, що компанія не справляється зі своїми зобов'язаннями і, по суті, за весь час лише обгородила Апраксин двір огорожею.
Переговори за проектом велися аж до самого закінчення дії угоди на право реконструкції. Підсумкове рішення виявилося не на користь "Главстрою": 8 лютого термін договору закінчився, і комітет з інвестицій відмовився його продовжувати. У Смольному відзначили, що "фінансово-економічна ефективність проекту з урахуванням історико-культурної експертизи не відповідає очікуванням інвестора з погляду прибутковості", а інших варіантів він запропонувати не зміг. При цьому чиновники підкреслили, що реновація Апраксіиного двору украй важлива для міста і відмовлятися від неї не планується. Коли може бути визначений новий інвестор для "оздоровлення цієї депресивної території", нічого не повідомляється.
Як заявило tvixbox.com джерело в міськадміністрації, компенсацій для "Главстрою" не передбачено. Не виключено, що компанія добиватиметься виплат через суд, адже раніше представник забудовника повідомляв, що витрати на розробку концепції, суперечки з власниками і різні експертизи перевищили мільярд рублів.
Продовження: Великі неприємності
|