Latest Post

Росіяни стали рідше цікавитись орендою житла в одній курортній країні Росіянам розкрили спосіб уникнути ризиків при покупці житла на маткапітал


Уникнути ризиків при покупці житла з використанням засобів материнського капіталу допоможе обов’язкове виділення часток у нерухомості дитині. Способи правильно оформити угоду розкрили росіянам у столичному Росреєстрі. Текст повідомлення є у розпорядженні «Ленты.ру».

Фахівці нагадали, що материнський капітал можна витрачати на погашення частини вартості житла, використовувати у рахунок первинного внеску з іпотеки або для часткового погашення житлового кредиту. Проте застосовувати цю субсидію слід за дотримання головної умови — виділення часток усім членам сім’ї, зазначених у сертифікаті. У Росреєстрі уточнили, що вимога поширюється лише на ту частину житла, яка була оплачена за допомогою маткапіталу.

У разі, якщо в купленому на маткапітал житло не буде виділено частку дитині, Росреєстр може призупинити реєстрацію переходу прав на таку нерухомість. Аналогічний ризик є за відсутності згоди від органів опіки та піклування.

«Долі у праві власності батьків та дітей можуть бути виділені за згодою сторін. Після визначення часток та внесення відомостей до єдиного реєстру діти стають повноправними власниками житлової нерухомості», – пояснили в Росреєстрі. Крім того, якщо частки не визначені, у власників квартири можуть виникнути складності при її продажу — нові покупці можуть оскаржити угоду щодо такого житла у суді.

У квітні у Росії запропонували спростити продаж житла, придбаного з використанням коштів материнського капіталу. З такою ідеєю виступила голова думського комітету з будівництва та ЖКГ Світлана Розворотньова. Вона закликала виділяти дитині частку в іншому майні, щоб полегшити стосунки з органами опіки та дати можливість сім’ям безпроблемно продавати куплені на маткапітал квартири задля покращення житлових умов чи переїзду.

Сайт у попередній версії