Latest Post

Росіяни стали рідше цікавитись орендою житла в одній курортній країні Росіянам розкрили спосіб уникнути ризиків при покупці житла на маткапітал

Середня вартість квадратного метра в новобудовах Старої Москви в травні 2022 досягла 394,6 тисячі рублів. Такі дані розкрили аналітики платформи bnMAP.pro, результати дослідження яких є у розпорядженні «Стужки.ру».

Ціни на первинному ринку за підсумками травня оновили рекорд та зросли на 1,8 відсотка порівняно з квітнем, незважаючи на те, що попит на житло у новобудовах знижується з початку квітня. Середня вартість купленої квартири збільшилася на чотири відсотки, до 22,42 мільйона рублів. Також на 2,2 відсотка порівняно з квітнем 2022 року зросла середня площа об’єкта, що продається. За підсумками травня вона становила 56,8 «квадратів».

У масовому сегменті середня вартість «квадрату» у травні 2022 року збільшилася на один відсоток у порівнянні з попереднім місяцем, до 282,3 тисяч рублів, а сума середньої покупки — на два відсотки, до 12,92 мільйона рублів. У новобудовах бізнес та преміум-класів ціна квадратного метра впала на один відсоток до 472,5 тисяч рублів. Середній бюджет купівлі такого житла зменшився на два відсотки та становив 32,25 мільйона рублів. Крім того, за травень 2022 року обсяг пропозиції квартир та апартаментів на ринку новобудов без урахування елітних проектів зріс на три відсотки та становив 37,1 тисячі лотів.

«Незважаючи на деяке зниження купівельної активності останніми місяцями, ринок не обвалився і не встав, а продовжує розвиток і трансформацію з урахуванням поточної економічної ситуації в країні. Вважаю, зростання цін, що зберігається, разом з новими вигідними програмами і умовами з іпотеки тільки підстьобне попит і вже до осені продажу, як і вартість квадратного метра, почнуть більш динамічно зростати», — вважає представник порталу для пошуку та підбору квартир у новобудовах Dombook Ірина Доброхотова.

Раніше в травні аналітики сервісу «Авіто Нерухомість» дійшли висновку, що у квітні 2022 року в російських містах-мільйонниках, за винятком Москви та Санкт-Петербурга, зафіксували суттєве падіння попиту на новобудови. Найбільше інтерес до подібних об’єктів знизився у Самарі та Челябінську — на 45 відсотків у кожному щодо березня.

Сайт у попередній версії