Latest Post

Росіяни стали рідше цікавитись орендою житла в одній курортній країні Росіянам розкрили спосіб уникнути ризиків при покупці житла на маткапітал


Регіоном Росії із найдоступнішою орендою квартир стала Чукотка. Дані про витрати росіян на житло розкрили аналітики компанії BusinesStat.

Експерти проаналізували співвідношення медіанних заробітних плат та вартості оренди квартир у різних містах Росії у період з 2020 по 2021 рік. В результаті в Чукотському автономному окрузі у 2021 році воно становило 24 відсотки. Іншим регіоном, де цей показник також був низьким, аналітики назвали Ненецький автономний округ зі значенням 31,6 відсотка. У цих регіонах відзначено високий рівень медіанної заробітної плати порівняно з іншими – 95,8 тисяч і 80 тисяч рублів на місяць.

Третій рядок зайняла Кіровська область, де співвідношення оренди квартири та доходу становило 33,5 відсотка. За нею слідують Пензенська та Курська області з показниками у 35,4 та 35,8 відсотка відповідно.

Найвище співвідношення заробітної плати та оренди квартири спостерігалося у Криму — там воно становило 75,8 відсотка. Друге місце у списку посіла Чеченська республіка, де воно опинилося на рівні 75,7 відсотка. Третю позицію зайняла Тива зі значенням 75,4 відсотка, а четверту і п’яту — Дагестан і Калінінградська область, де співвідношення зарплати та оренди житла було на рівні 75,1 і 74,8 відсотка відповідно. Експерти пов’язують такі показники з низькою доступністю оренди квартир для мешканців зазначених регіонів.

У Москві та Санкт-Петербурзі співвідношення середньої ставки оренди та медіанної заробітної плати становить 63,7 відсотка та 55,2 відсотка. Москва за підсумками 2021 року зайняла п’яту сходинку рейтингу регіонів за медіанною заробітною платою з показником 75,7 тисячі рублів на місяць. При цьому орендувати квартиру буде найдорожче саме в столиці – за тимчасове житло доведеться викласти в середньому 48,2 тисяч рублів на місяць.

Середня ставка оренди квартир у 2021 році в країні склала 19 тисяч рублів, а медіанна зарплата в країні – 40,2 тисяч рублів. Таким чином, частка витрат на оренду по Росії в тому році склала 47,2 відсотка. Аналітики зазначили, що у 32 із 86 регіонів громадяни витрачають на оплату оренди половину або більше половини від суми доходу, а у 14 регіонах – понад 60 відсотків. У 13 регіонах орендарі віддають за житло від 30% до 40% зарплати.

Раніше в травні експерти «Авіто Нерухомості» повідомили, що за підсумками квітня та частини травня 2022 року порівняно з лютим та березнем попит на оренду дач у російських регіонах зріс у середньому у 4,7 раза. Загальний інтерес до всіх видів заміського житла збільшився у 1,5 раза.

Сайт у попередній версії