Latest Post

Росіяни стали рідше цікавитись орендою житла в одній курортній країні Росіянам розкрили спосіб уникнути ризиків при покупці житла на маткапітал


В останні кілька років москвичі кинулися жити в апартаменти, розташовані на цокольних поверхах будівель, тобто фактично підвали. Зростання купівельного попиту такий тип нерухомості відзначив генеральний директор «Агентства інвестицій у нерухомість Москви» Валерій Летенков. Повідомлення експерта є у розпорядженні «Стужки.ру».

За словами ріелтора, на ринку нерухомості столиці склалася непроста ситуація – навіть найменша квартира-студія від забудовника коштує щонайменше вісім мільйонів рублів. При цьому кількість готових взяти кредит на житло росіян, за оцінками Летенкова, стала меншою за останні роки.
“В результаті часто клієнти постають перед складним вибором: придбати щось на значному віддаленні від Москви, купити невелику кімнату площею близько 15 квадратних метрів або взяти апартаменти на цоколі площею близько 50 квадратних метрів з реєстрацією в іншому місці”, – пояснив фахівець.

Летенков зазначив, що із такими приміщеннями можуть виникнути проблеми щодо юридичного статусу. Проте експерт запевнив, що за наявності мокрої зони, доступу до послуг керуючої компанії та дотримання інших обов’язкових для житла моментів про виселення з такого об’єкта бути не може.

Головним плюсом апартаментів на цокольних поверхах, на думку ріелтора, є їхня ціна – в середньому один квадратний метр у таких об’єктах коштує від 90 до 110 тисяч рублів. Готові варіанти в Москві площею 40-45 квадратних метрів можна придбати за 4,5-5 мільйонів рублів, додав Летенков.

Раніше у Росії запропонували поширити пільгову іпотеку на купівлю апартаментів. Проте для впровадження ініціативи, за словами експертів, потрібно переглядати базові соціально спрямовані завдання програми або визнавати апартаменти, що будуються, житлом — поки що у цих об’єктів немає такого статусу.

Сайт у попередній версії