Latest Post

Росіяни стали рідше цікавитись орендою житла в одній курортній країні Росіянам розкрили спосіб уникнути ризиків при покупці житла на маткапітал


Житлові будинки, школи та дитячі садки у Росії запропонували масово будувати за технологією сталінських висоток — на сталевих каркасах. Такий план розробив Мінбуд, щоб підняти внутрішній попит на метал на тлі заборони експорту матеріалів до Європи, пише РБК.

Як випливає з розісланого зацікавленим відомствам та організаціям проекту документа, влада планує змінити будівельні та пожежні норми, щоб завантажити металургійні підприємства. За даними Мінпромторгу, зараз понад 50 відсотків внутрішнього попиту на продукцію з металу посідає будівельний сектор — у відомстві вважають, що нова ініціатива дозволить збільшити споживання труб, листового та сортового прокату.

План Мінбуду розрахований на 2022-2026 роки, але в ньому не уточнюється, наскільки він може збільшити попит на сталь у Росії. Однак у документі сказано про плани розробити до кінця року спеціальні правила щодо проектування житла на сталевому каркасі, а також оптимізувати вимоги до вогнестійкості несучих сталевих будівельних конструкцій. Крім того, восени 2022 року має бути розроблений пілотний проект 17-поверхового житлового будинку на сталевому каркасі, а до листопада 2023 року – типові проекти подібних будівель.

Як вважають компанії Evraz, використання сталевих каркасів при зведенні будинків дозволить істотно скоротити терміни будівництва. Крім того, таку технологію можна буде адаптувати до програми реновації. Для девелоперів, які готові будувати будинки зі сталі, Мінбуд передбачив преференції. Йдеться про пільгові кредити на будівництво, знижку в 30 відсотків на надання землі та пільгову іпотеку для покупців.

Раніше Мінбуд вирішив суттєво збільшити вартість житла у Росії. Відомство запропонувало новий норматив вартості одного квадратного метра житла — 83,4 тисячі рублів, що на 19 відсотків вище за колишній показник.

Сайт у попередній версії